Перейти до основного вмісту

У Польщі набули чинності нові правила для заробітчан: що змінилось для українців

1 Січня 2018, 23:35

У Польщі запровадили нові правила працевлаштування для іноземців.

Нагадаємо, що 17 серпня було опубліковано новий законопроект про популяризацію працевлаштування та установ ринку праці, яким передбачено нові правила прийняття іноземців на сезонну роботу в Польщі, пише Поштівка.

Це означає, що з 1 січня 2018 року посилився контроль за працевлаштуванням громадян шести європейських країн, а саме Вірменії, Грузії, України, Білорусі, Молдови та Росії. Законопроект має адаптувати національне законодавство Польщі до директиви ЄС щодо умов в'їзду та проживання громадян третіх країн (не країн-членів ЄС) для працевлаштування на сезонну роботу.

Що змінюється?

З 1 січня 2018 року заяви роботодавців замінять на дозволи, що видаватимуть бюро праці. Їх видаватимуть автоматично, але завдяки реєстрації вірогідність документу буде простіше перевірити

До 1 січня громадяни шести європейських країн могли короткотерміново (максимум на шість місяців на рік) працевлаштовуватись у Польщі за спрощеною процедурою. Для цього роботодавець мав зареєструвати свій намір взяти на роботу іноземця у повітовому управлінні праці (процедура безкоштовна) та надати працівнику запрошення на роботу в Польщу.

Видача запрошення на рік – пріоритет воєводи

Такий документ був потрібний лише для виготовлення польської національної візи, що дозволяла працювати українцям у Польщі більше, аніж 180 днів на рік. З прийняттям змін до закону, усі іноземці, що приїжджатимуть до Польщі на сезонну чи короткотермінову роботу, в обов'язковому порядку матимуть отримати дозвіл на роботу.

Таких дозволів буде два типи:

  • дозвіл на сезонну роботу в Польщі (дає право працювати на території Польщі протягом 9 місяців);
  • дозвіл на короткотермінову роботу в Польщі (дає право працювати на території Польщі протягом 6 місяців).

Видаватиме їх староста за місцем проживання особи, яка прагне працевлаштувати на роботу іноземця.

У разі отримання дозволу, працювати в Польщі іноземці зможуть протягом 9 місяців на рік у трьох чітко окреслених сферах – садівництво, сільське господарство та туризм. Таке обмеження допоможе звузити діапазон використання дозволів на сезонну роботу.

***

У контексті цих змін Міністерство сім'ї, праці та соціальної політики оприлюднило повідомлення, в якому йдеться, що буде запроваджено новий тип дозволу на сезонну роботу. Це головним чином стосується зайнятості в сільському господарстві, садівництві та туризмі На відміну від інших дозволів, його буде видавати староста. Очікування забиратиме не 6 тижнів, а значно менше часу. І на підставі цього документу іноземець зможе виконувати сезонну роботу протягом 9 місяців у календарному році.

Варто додати, що з 1 січня усі освідчення стали платними. Наприклад, дозвіл на короткотермінову роботу в Польщі (180 днів) вартуватиме 30 злотих.

Популярні дописи з цього блогу

Как вывести пятна от мочи - эффективные способы

Очень неприятно, когда по тем или иным причинам на обивке дивана, матраце или ковре появляется пятно мочи. Это может быть проказа домашнего любимца или старания годовалого ребенка, которого отучают от подгузников, или же последствия другой ситуации.  Встает вопрос, как вывести пятна от мочи, чтобы исчезло неприятное загрязнение, а главное, чтобы не оставалось запаха. В случае с котятами и щенками запах создает огромные проблемы, ведь он едкий и неприятный, а для них это метка для продолжения непотребства. Если есть возможность оперативно постирать вещь, на которую попала моча, то проблема в подавляющем большинстве случаев проходит без следа. Следует выстирать одежду или пеленку согласно требованиям к материалам и все закончится так же быстро, как и началось. Проблемы могут начаться в том случае, если пятно уже успело высохнуть и образовать несмываемый солевой слой. Разговор же пойдет о ситуациях, когда стирка противопоказана или вовсе недоступна, когда моча попала на обивку дивана

Чи етично політичним повіям називати "політичнимі повіями" інших?

Депутат Вінницької обласної ради, голова ГО «Центр захисту журналістів», голова ГО «Антикорупційна спілка Вінниччини», голова профільної депутатської комісії по свободі слова Тетяна Редько оприлюднила свою е-декларацію про доходи, яка викликала цілу бурю емоцій у середовищі журналістів, громадських діячів, політиків. Річ у тім, що "Заслужений журналіст" Тетяна Редько – співзасновниця відомої у Вінниці газети «33 канал». Так от, виявляється, що статки пані Редько перевищують навіть статки багатьох вінницьких губернаторів, чиновників та бізнесменів, а справжнім журналістам такі «золоті гори» і не снились. Е-декларація «єдиної чесної журналістки» Певна річ, рахувати гроші у чужому гаманці – справа невдячна. Якщо це не стосується публічних людей, чиновників, судей, прокурорів, народних обранців різних рівнів. Слід зазначити, що із запровадженням е-декларацій у минулому році Тетяна Редько опублікувала на сайті власної газети блог, про те, які ненажери н

Українське Дунайське пароплавство переводить свій флот під прапор Словаччини

ПрАТ "Українське Дунайське пароплавство" (УДП) реалізує програму з переведення частини комерційного флоту під прапор Словаччини з тим, щоб зайти на ринок перевезення вантажів з/в порт Констанца. Про це повідомив в.о. голови правління судноплавної компанії Дмитро Чалий . "Пароплавство здійснює роботу з переведення флоту, який знаходиться в оперуванні, під прапор Словаччини, що дозволить уникнути обмежень "третього прапора" в портах Румунії. Це дасть можливість флоту пароплавства брати участь в перевезеннях з/на глибоководний порт Констанца, який сьогодні є одним з головних транспортних хабів у Східній Європі", – розповів Чалий. За його словами, це один із кроків, які робить УДП для якісного зростання вантажної бази. Ще одним потенційним джерелом збільшення перевезень є повернення традиційного вантажопотоку – залізорудної сировини (ЗРС) Полтавського ГЗК (маршрут Ізмаїл – австрійський Лінц), яке в 2012-2013 рр. становило до 40%