Перейти до основного вмісту

Публікації

Показано дописи з липень, 2017

90 відсотків росіян дізнаються новини з телевізора, — опитування

​ В цілому 90 відсотків росіян дивляться новинні передачі, з них більша частина дізнається новини з ефірів трьох телевізійних каналів: «Первого канала» (72 відсотки), «Росії-1» (46 відсотків) і «НТВ» (40 відсотків). Про це свідчить опитування російського "Левада-центру», пише Радіо Свобода. «Найбільш неактивними одержувачами теленовин є респонденти у віці від 18 до 24, серед яких кожен четвертий не дивиться новинні передачі. У жителів Москви джерела отримання новин різноманітніші - вони частіше звертаються до «Москва 24», «ТВЦ», «РБК» і так далі», - відзначають статистики. Як відзначають в Центрі, інтернет-користування істотно не диференціює «рейтинг» новинних джерел, який як для користувачів, так і для тих, хто інтернетом не користується, практично ідентичний.

Подорожчання курятини в Україні пояснюється виключно зростанням експорту - економіст

​ Подорожчання м'яса курей в умовах монопольного ринку в Україні пояснюється виключно зростанням експорту. Таку думку висловив директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин, пише Поштівка . «Виробництво курятини на сьогоднішній момент повністю індустріалізовано, основний сегмент ринку виробляється промисловим способом, причому декількома виробниками, а коментувати ситуацію на монопольному ринку може тільки Антимонопольний комітет», - пояснив експерт. За його словами, в ситуації з винятковим положенням на українському ринку виробники курятини використовують для збуту ту продукцію, яка в силу тих чи інших причин не потрапляє на зовнішні ринки. Так, за перевиробництва курятини та курячих яєць в умовах експортних обмежень монополіст знижує ціну на продукт в Україні і позбавляється від надлишків. Коли ж експорт зростає, як пояснив О. Пендзин, пропозиція на внутрішньому ринку різко скорочується, і ціни, відповідно, підскакують. Так, наприклад, в ситуації

Експерти склали рейтинг найбільш продаваних автомобілів в Європі

​ Експерти великого аналітичного агентства JATO Dynamics склали рейтинг найбільш продаваних автомобілів на європейському ринку за підсумками червня 2017 року. Беззастережне перше місце зайняв хетчбек Volkswagen Golf, який досяг значного показника в 44,7 тисяч реалізованих автомобілів. Другу сходинку посів Renault Clio, який показав куди менший результат з 37 тисячами проданих машин. Трійку замкнув німецький бестселер Volkswagen Polo, продажі якого в Європі виросли на 6% і в кількісному вираженні склали 32 тисячі одиниць. Відзначається, що в ТОП-10 вперше потрапив кросовер Nissan Qashqai, автоматично ставши найбільш продаваним автомобілем японської марки в Європі.

Мариупольский торговый порт использует мощную гелиосистему

Мариупольский торговый порт вложился «по-крупному» в нагрев собственного водоснабжения. Для подогрева воды будет использована крупнейшая в стране гелиосистема. Вакуумное мощное оборудование было установлено на крыше здания и заняло практически всю ее площадь. Осенью этого года планируется провести первые испытания солнечных батарей. Ведомство сообщает, что новые установки на крыше позволят снизить летом расход газа до нуля, сэкономив немалую часть средств. Солнечные панели окупятся уже через 4 года, по мнению специалистов. На крыше здания углесортировки завершают установку 252 солнечных коллекторов. Осенью текущего года планируется провести первый запуск солнечных батарей, но на полную мощность их включат в 2018 году. Такие вакуумные солнечные панели используют для сбора солнечной энергии, которая нагревает теплоноситель и обеспечивает пользователей горячей водой, и отапливает помещения. 

У Києві пікетували магазин російської фірми, яка шиє одяг в «ЛНР»

​ У Києві активісти пікетували магазин російської торгової марки Gloria Jeans в ТРЦ «SkyMall» Учасники акції протестували проти діяльності російської фірми, фабрика якої до цього часу працює в окупованому російськими бойовиками Луганську, повідомляє Поштівка . "Gloria Jeans – товари окупантів" – було написано на одному з транспарантів. Це вже не перша акція активістів. Останній раз їх протест закінчився зіткненнями з охороною ТРЦ. Крім того, проти російської торгової марки виступили активісти у Львові. Нагадаємо, СБУ після звернення активістів вирішила перевірити діяльність Gloria Jeans. Десять днів тому в СБУ повідомили, що російський виробник одягу та взуття Gloria Jeans продовжує працювати у підконтрольному сепаратистам Луганську та може сплачувати податки самопроголошеній "ЛНР". "За отриманою інформацією, в Україні головна фабрика Gloria Jeans розташована в тимчасово окупованому Луганську і продовжує працювати", – йшлося у повідомле

Уряд хоче збільшити акцизи на алкоголь і тютюн на 11,2%

У квітні Гройсман заявив, що уряд не планує підвищувати акцизи на алкоголь до кінця поточного року 19 липня під час засідання Кабінет міністрів України підтримав пропозицію Мінфіну про збільшення алкогольних і тютюнових акцизів на 11,2%. Про це   повідомили у прес-службі Мінфіну. «Враховуючи сфери застосування податків,ставки акцизного податку на алкогольні напої та тютюнові вироби, екологічного податку та рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України з урахуванням прогнозного індексу споживчих цін у 2017 році збільшені на 11,2 відсотка», – зазначили у прес-службі відомства. Далі відповідний законопроект (про внесення змін до Податкового кодексу України) має розглянути Верховна рада. Нагадаємо, що у квітні голова КМУ Володимир Гройсман заявив, що уряд не планує підвищувати акцизи на алкоголь до кінці поточного року. «Ні, ми не плануємо жодних підвищень. Всі параметри, які ми заклали у бюджет, вони є сталими на 2017 рік. Тому жодних змін протягом р

Одеський порт має передати державному та місцевому бюджетам понад 400 млн грн

Кабмін затвердив фінансовий план ДП "Одеський морський торговельний порт" на 2017 рік, згідно з яким підприємство має заробити понад 720 млн грн. При цьому, перерахування до державного і місцевого бюджетів та цільових фондів становитимуть 404,3 млн грн. Про це повідомляє на своєму сайті начальник адміністрації Одеського порту Ігор Ткачук. "Пропонується затвердити фінансовий план державного підприємства Одеський Морський торговельний порт на 2017 рік, загальний плановий розмір доходів за яким встановлений на рівні 725,4 млн грн. Чистий прибуток – у розмірі 471,75 млн грн. Загальна сума витрат планується у розмірі 674 млн грн. Чистий фінансовий результат у 2017 році планується у сумі 260,6 млн грн. Перерахування до державного і місцевого бюджету та цільових фондів становитимуть 404,3 млн грн", – зазначив на засіданні Кабінету міністрів доповідач з даного питання – заступник міністра інфраструктури України Юрій Лавренюк.

Самий скандальний міністр в Уряді не хоче йти у відставку

На фото: Войцех Балчун та Володимир Омелян Міністр інфраструктури України Володимир Омелян спростував інформацію про те, що може залишити посаду восени. Про це він розповів журналістам, повідомляють Вільні новини . "Якщо були би в нас незворотні реформи, темпи яких вражали би весь світ, я би з радістю пішов займатись улюбленою справою - читати книжки. Але оскільки цього поки не спостерігається, то я ще попрацюю", - розповів міністр. Напередодні деякі ЗМІ поширили інформацію про можливу відставку Володимира Омеляна цієї осені через конфлікти з очільником Укрзалізниці Войцехом Балчуном та скандалом, пов'язаним із зірванням перемовин з Ryanair.

Відомий російський боксер та політик потрапив до чистилища «Миротворця»

​ Російський боксер та депутат Держдуми Микола Валуєв опинився у списках бази злочинців (так зване «Чистилище»), яку веде український Центр досліджень злочинів проти основ національної безпеки України «Миротворець». Про це повідомляється на офіційному сайті проекту. Валуєв звинувачується в участі у пропагандистських акціях на території окупованого росією Криму, а також у відкритому виправданні російської агресії. Повідомляється, що 2014 року він безпосередньо долучився до підготовки »референдуму» на території окупованого півострова. Того ж року він незаконно відвідував Крим для участі у форумі «Таврида-2014» (10-20 серпня). 5 червня 2016 року російські пропагандистські ЗМІ широко висвітлювали, як Валуєв прибув «на підмогу» Керченському мосту, а у травні 2017-го – політик відкривав лавки з видом на будову моста.

Судді-пенсіонери стали ще багатшими

​ Пенсія або довічне грошове утримання суддів у відставці (при повному й неповному стажі роботи) зросло на понад п'ять тисяч гривень. Торік пенсія була на рівні 16770,8 гривень, на початку 2017-го – 22022,1, повідомляє Держстат. На початок цього року 2675 суддів у відставці отримують довічне грошове утримання. Найбільша кількість суддів на довічному грошовому утриманні в Києві – 388 осіб, розмір середньої пенсії судді в Києві також є найвищим – близько 25 тисяч. Для порівняння, середній розмір місячної пенсії в Україні складає 1828,3 гривні. Найбільша кількість пенсіонерів – більше 3,2 мільйони – отримують пенсію у розмірі від 1501 до 2000 гривень.

У лондонському метро замість “леді та джентельмени” буде гендерне привітання

Пасажири лондонського метро більше не почують звичного привітання-зверння "леді та джентельмени". Зовсім скоро до них почнуть звертатися гендерно нейтральною привітанням, повідомляє Поштівка . Таке рішення прийняло Транспортне управління Лондона, яке наказало співробітникам столичної підземки звертатися до пасажирів гендерно нейтральною фразою "Привіт всім" замість "Леді та джентльмени". Всі голосові оповіщення з "некоректними зверненнями" згодом перезапишуть. Зміни запровадять через невдоволення місцевих ЛГБТ-активістів, які протягом кількох місяців вимагали змінити "застарілу мову", якою спілкуються співробітники міського громадського транспорту. Таке прохання активістів підтримав і мер Лондона Садика Хан. Представник транспортного управління Марк Еверс повідомив, що незважаючи на оповіщення співробітників про нові правила, деякі з них все ще можуть іноді вживати стару фразу. Якщо це буде відбуватися занад

Убей в себе «совка»: привычки «жителя СССР», от которых пора избавиться

Одни вспоминают Советский Союз с ностальгией и теплотой. Другие — со злостью и ужасом. В любом случае, почти в каждом из нас живет та или иная странность, сформированная именно благодаря специфическому советскому укладу жизни. Есть среди них и полезные привычки, но от многих лучше избавиться как можно скорее. Умный журнал разбирается, какие “советские” качества выглядят в современном мире неуместно и дико. 1. Все лучшее — на потом Нужно пить из треснутой чашки, пока новая стоит в серванте, дожидаясь лучших времен. Новая одежда и обувь должны “отлежаться” прежде, чем их начнут носить, да и старые еще не до конца порвались. Вообще все чистое, новое и яркое — это не на каждый день, а для для лучшей жизни, которая так никогда и не наступает. В будних днях таких людей не может быть места нарядной одежде, красивой посуде, а иногда и вкусной еде без повода. Все лучшее — на потом, для гостей и на праздник, ведь в жизни места для праздника быть не может. Зато “наши дети будут жить при ком

В Одеському порту на 5% зросла вантажоперевалка

У січні-червні ц.р. на причалах Одеського порту перевалено 12 241,7 тис. тонн вантажів, що на 5,0% перевищує показник аналогічного періоду минулого року. Про це повідомляє на своєму сайті начальник адміністрації Одеського порту Ігор Ткачук . Найбільш вдалим був завершальний місяць другого кварталу: в червні стивідорні компанії порту сумарно переробили 1805,9 тис. тонн вантажів, що на 28,3% перевищує підсумок червня 2016 р. – 1408,0 тис. тонн. Успішне завершення першого півріччя визначив ріст трьох позицій у номенклатурі вантажів. Так, в січні-червні ц.р. перевалка зернових склала 4336,0 тис. т. (+ 12,3% до 6 міс. 2016 р.), контейнерів – 252 570 TEU (+ 9,9%), наливних вантажів – 1169,6 тис. т. (+36,7%). Разом з тим, у звітному періоді на 13,3% знизився показник по чорним металам: 2715,3 тис. тонн проти 3132,9 тис. тонн у січні-червні 2016 р. Незважаючи на літній спад активності на світових ринках і посилення конкуренції на вітчизняному ринку портової перевал

САП відкрила провадження за фактом незаконного призначення Луценка генпрокурором

Правоохоронці вважають, що Луценка призначили з порушенням закону Спеціалізована антикорупційна прокуратура відкрила кримінальне провадження за фактом можливого зловживання службовим становищем при призначенні генеральним прокурором Юрія Луценка, повідомляє « Поштівка ». За інформацією видання, досудовим розслідуванням цього провадження займатимуться детективи Національного антикорупційного бюро. Так, правоохоронці перевірять чи створювало вище керівництво України умови для того, щоб колишній глава фракції БПП Юрій Луценко очолив Генеральну прокуратуру. У НАБУ вважають, що процес призначення чинного генпрокурора відбувався з фактами зловживання службовим становищем (ст. 364 ч. 2 Кримінального кодексу України), з порушенням регламенту українського парламенту для ухвалення змін до законодавчих актів України щодо діяльності ГПУ, що спричинило тяжкі наслідки. Нагадаємо, кілька днів тому Спеціалізована антикорупційна прокуратура розпочала розслідування за заявами

Дружба з Росією для України означатиме геноцид та знищення, – дисидент

«Налагодження» стосунків з Росією означатиме для українців знищення їх як нації. Про це  кореспонденту Поштівки розповів дисидент, співзасновник Української Гельсінської Групи, Герой України Левко Лук'яненко. «Дружба з Росією для України означає геноцид. Таким чином, відродження «дружби» з Росією для українців означає знищення нас як нації. Зверніть увагу, у Москві на усіх їхніх каналах росіяни говорять, що України як держави і українців як нації – взагалі немає і ніколи не було. А якщо хтось з нас із цим не згоден – тоді росіяни сюди прийдуть і їх розстріляють. І це вони говорять відкрито», – зазначив Левко Лук'яненко. Раніше повідомлялося що Росія використовує проти українців недозволені методи дізнання й тиску

Чи етично політичним повіям називати "політичнимі повіями" інших?

Депутат Вінницької обласної ради, голова ГО «Центр захисту журналістів», голова ГО «Антикорупційна спілка Вінниччини», голова профільної депутатської комісії по свободі слова Тетяна Редько оприлюднила свою е-декларацію про доходи, яка викликала цілу бурю емоцій у середовищі журналістів, громадських діячів, політиків. Річ у тім, що "Заслужений журналіст" Тетяна Редько – співзасновниця відомої у Вінниці газети «33 канал». Так от, виявляється, що статки пані Редько перевищують навіть статки багатьох вінницьких губернаторів, чиновників та бізнесменів, а справжнім журналістам такі «золоті гори» і не снились. Е-декларація «єдиної чесної журналістки» Певна річ, рахувати гроші у чужому гаманці – справа невдячна. Якщо це не стосується публічних людей, чиновників, судей, прокурорів, народних обранців різних рівнів. Слід зазначити, що із запровадженням е-декларацій у минулому році Тетяна Редько опублікувала на сайті власної газети блог, про те, які ненажери н

Биткоин меньше всех пострадал от массовой коррекции криптовалют

Коррекция рынка криптовалют началась 8 июля и за последние дни подавляющее большинство криптовалют продолжили падать в цене. Согласно сайту coinmarketcap, коррекции подверглись все топ-10 по капитализации рынка криптовалюты. Биткоин по сравнению с другими упал в цене меньше всего, что в очередной раз подтверждает его относительно низкую волатильность. Падение цен большинства криптоактивов откинуло значения капитализации рынка до показателей весны этого года. По поводу падения капитализации Павел Кравченко, основатель блокчейн-компании Distributed Lab считает, что причиной может быть массовый вывод в фиатные деньги средств, заработанных на ICO. Эксперты Колес Коин ожидают, что ситуация стабилизируется в течение двух недель. Goldman Sachs: перед взлетом до $4000 биткоин ожидает глубокая коррекция

ГПУ повідомила причину обшуків у приміщеннях Укренерго по всій Україні

Генпрокуратура і співробітники Нацполіціі проводять обшуки в приміщеннях НЕК Укренерго по всій Україні, в також у суб'єктів господарської діяльності, які підконтрольні компанії. Як повідомили в прес-службі ГПУ, обшуки проводяться в рамках досудового розслідування за фактом організації злочинної схеми розкрадання державних коштів, зловживання владою або службовим становищем, службового підроблення документації посадовими особами НЕК Укренерго в особливо великих розмірах при співучасті зі службовими особами Національної комісії з регулювання ринку енергетики і комунальних послуг. Крім того, за даними слідства, зловживання проводилися і низкою суб'єктів господарської діяльності шляхом організації закупівель товарів, робіт і послуг за значно завищеними цінами. Обшуки проводяться по всій території України з дозволу суду. Їх метою є виявлення та фіксація правопорушень. Раніше повідомлялося, що в будівлі Укренерго проходять обшуки . Пізніше глава компанії Всеволод Ковальчук заявив

На генпрокурора Луценка відкрито дві справи за звинуваченням у несплаті податків

Керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький заявляє, що розпочато розслідування по заявах лідера фракції Радикальної партії Олега Ляшка щодо будинку та декларації генерального прокурора України Юрія Луценка. Про це він сказав у коментарі журналісту Поштівки . «САП відреагувала на заяви лідера Радикальної партії, які він зробив під час розгляду клопотання. І нами внесено до ЄРДР два його звернення про порушення кримінальних проваджень за тими фактами, які були озвучені», – сказав Холодницький. Так, констатував він, заяви Ляшка розглянуто, провадження розпочато і слідство триватиме. Крім того, Холодницький наголосив, що САП не закривала справу щодо народного депутата від Радикальної партії Андрія Лозового, про що сьогодні в сесійній залі заявив сам депутат. Сьогодні, 11 липня, у сесійній залі ВР Ляшко звинуватив Луценка в ухиленні від сплати податків і закликав його сплатити податки, зокрема й за будинок площею 900 квадратних метрі

Україна намагається закупити вугілля у найбільшої вугледобувної компанії США

Україна веде переговори про постачання вугілля антрацитної групи з найбільшою вугледобувною компанією США – XCOAL Energy & RESOURCES. Про це повідомляє Поштівка . "Основні переговори української сторони ведуться з найбільшою вугледобувною компанією Америки – XCOAL Energy & RESOURCES. Ця компанія веде видобуток в Західній Вірджинії і Пенсільванії, продаючи вугілля різної твердості і антрацит, але в основному металургійним компаніям", – зазначає видання. Також уточнюється, що в середньому 16 млн тонн вугілля на рік імпортується через два морських порти, що належать цьому гіганту. Видання відзначає, що у червні Пенсільванію відвідала делегація з України. "Великого контракту поки немає. Проте з'явилася інформація Міненерго про майбутні постачання в серпні-вересні 120 тис. тонн вугілля з США, тобто одного судна-вуглевозу", – йдеться в статті. Зараз всі чекають двосторонньої зустрічі між представниками України і США "по стратегічн

Порошенко докинув у свою декларацію ще мільйончик

Президент України Петро Порошенко задекларував ще 1,2 млн гривень процентного доходу від вкладів у Міжнародному інвестиційному банку Про це йдеться в повідомленні про суттєві зміни за поточний рік в Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Зокрема, 7 липня Порошенко задекларував 1 млн 119 тис. 243 гривні відсотків від вкладів у Міжнародному інвестиційному банку: 130 117 грн, ще 130 117 грн, 91 082 грн, 294 931 грн і 552 996 грн. Нагадаємо, що торік Порошенко задекларував три квартири, будинок і 11,9 млн грн відсотків від депозиту у власному банку "МІБ" Навесні президент додав цифр до своєї декларації: він отримав ще 865,444 тис. грн доходу від двох вкладів у Міжнародному інвестиційному банку. А 9 червня додатково задекларував понад 1,2 млн грн відсотків від вкладу в Міжнародному інвестиційному банку.

Дійшло до сварки: NYT дізналося несподівані деталі бесіди Трампа з Путіним

Між президентом США Дональдом Трампом і його російським колегою Володимиром Путіним відбулася словесна перепалка під час закритих переговорів на саміті "Великої двадцятки" 7 липня в Гамбурзі. Про це повідомляє The New York Times з посиланням на джерело в Білому домі, яке переказує слова держсекретаря США Рекса Тіллерсона, передає кореспондент Поштівки . Так, за даними видання, Трамп і Путін протягом майже 40 хвилин обговорювали можливе втручання Росії у вибори в США. Бесіда на цю тему була напруженою, вони сперечалися, а Путін "голосно вимагав доказів від президента", що підтверджують вплив Москви на американські вибори 2016 року, в яких Трамп здобув перемогу. Ініціатива закрити тему і перейти до обговорення інших питань виходила від американського лідера, вказує джерело видання.

До Криму турбіни завезла фірма, яка належить Siemens

Дві турбіни Siemens в порту Севастополя Днями інформагенція Reuters дізналася, що у Крим для будівництва електростанцій були поставлені газові турбіни концерну Siemens. Продукція німецької компанії виявилася на півострові у порушення антиросійських санкцій, передає кореспондент Поштівки . Вчора агенція оприлюднила нову інформацію, згідно з якою поставками турбін в Крим займалося російське ЗАТ "Інтеравтоматика", у якій Siemens володіє 45,7% акцій. "Інтеравтоматика" є однією з фірм, що беруть участь в монтажі і введенні в експлуатацію поставлених в Крим газових турбін, – повідомили Reuters три джерела, близьких до проекту. Згідно з інформацією на сайті, ця компанія займається впровадженням на електростанціях автоматизованих систем управління, заснованих на "застосуванні сучасних високонадійних мікропроцесорних засобів контролю і управління, що випускаються концерном Siemens або по його ліцензії". На російськомовному сайті Siemens &qu

Громадські активісти-екологи виявилися вимагачами

​ Останнім часом на темі екології починають спекулювати недобросовісні ділки. Використовуючи методи громадського тиску, аферисти вимагають гроші від власників та керівників підприємств виробничої сфери. Як правило, гроші вимагалися за мовчання та не створення проблем. Одного з таких "активістів" затримано прокуратурою Київської області спільно з Головним управлінням боротьби з організованою злочинністю та корупції Служби безпеки України. Затримання відбулося в порядку ст. 208 КПК України за підозрою у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 189 (вимагання) Кримінального кодексу України. Йдеться про голову всеукраїнської громадської організації "Бюро з питань захисту екології та здоров'я", – повідомляє Поштівка з посиланням на сайт Генеральної прокуратури України. "Встановлено, що затримана особа вимагала у підприємства щотижнево сплачувати грошові кошти. Сума залежала від обсягу видобутої підприємством продукції, за попередніми підр

Лише 4% інвестицій в Україні здійснюється через лізинг

​ В 2015 році частка інвестицій, здійснених через лізинг, впала нижче 3% У розвинених країнах за допомогою лізингових схем здійснюється майже третина інвестицій в основні засоби, у той час як в Україні цей показник в останні роки не перевищує 4%. Про це і про проблеми використання лізингу в Україні у своїй статті "Бізнес в оренду" пише Юлія Самаєва, повідомляє Поштівка . Автор зазначає, що в кризовому 2015 році частка інвестицій, здійснених через лізинг, за оцінками експертів, впала нижче 3%. "За даними дослідження USAID "Лідерство в економічному управлінні" (ЛЭУ), у країнах ЄС-28 для представників малого та середнього бізнесу лізинг — другий за поширеністю джерело фінансування після кредитних ліній", – йдеться в статті. Самаєва вказує, що в Європі 24% лізингоодержувачів є ФОП, або підприємцями-початківцями, що почали власний мікробізнес.

Військова операція на Донбасі коштує Росії не більше двох мільярдів доларів на рік – російський економіст

Військова операція на Донбасі коштує Росії не більше двох мільярдів доларів на рік, про це в ефірі Радіо Свобода сказав колишній заступник голови «Центробанку» та екс-заступник міністра фінансів Росії, а нині науковий співробітник Інституту Брукінгса Сергій Алексашенко. Це, за його словами, не є великим тягарем для економіки Росії. «Утримання, вся військова операція на Донбасі зі всіма аспектами, з «гуманітарною допомогою», з паливом, зі зброєю коштує недорого для російського бюджету. Вона вкладається у 1,5-2 мільярди доларів на рік. Що в принципі для російського бюджету не занадто велика сума. Можна з цим жити», – зазначив він. На думку Алексашенка, зокрема, через це війна на Донбасі не буде чинником у майбутній президентській виборчій кампанії в Росії. «Російський виборець про війну на Донбасі знає дуже мало, – зазначив він. – А знає він про неї тільки те, що показують по телебаченню. І в принципі у телевізорі можна створити картинку, що на Донбасі все добре і там мирно, але можна

Производителей смартфонов обяжут повысить их ремонтопригодность

По мнению представителей власти, недостаточная износостойкость современных средств связи вынуждает потребителей приобретать новые гаджеты взамен поврежденных вместо того, чтобы обратиться за ремонтом. Это, в свою очередь, наносит ущерб окружающей среде и ведет к консьюмеризации общества. Потребители могли бы экономить значительную часть своего дохода, если бы производители смартфонов не препятствовали их ремонту. Такая мысль прозвучала от одного из депутатов законодательного органа Европейского союза. Кроме того, считают депутаты, продвижение ремонта в качестве альтернативы покупке новых устройств позволит создать дополнительные рабочие места, что впоследствии приведет к конкурентоспособным ценам на оказание подобных услуг. Депутаты уже разработали проектный перечень требований к персональным устройствам связи, поставляемых на рынки стран Европейского союза. В их число входят: установление единого стандарта устойчивости электроники к повреждениям, обязанность производителей обеспечив