Перейти до основного вмісту

Владна система України за 26 років не позбулася недоліків, які стримують розвиток держави


Україні в перші роки незалежності вдалось втриматись та не допустити потрясінь. Проте, в таких умовах, були фактично законсервовані всі недоліки владної системи, які стримують розвиток держави і сьогодні.

Про це заявив перший президент України Леонід Кравчук в інтерв'ю Поштівці.

«Ми не допустили конфлікту всередині України та міждержавного конфлікту з сусідами. Не допустили порушення територіальної цілісності України, не допустили анексії Криму і таке інше. Ми працювали так, щоб не давати підстав для тієї ж Росії чи інших наших «любих друзів» піти в Україну та почати її нищити. Так, як зробила це Росія зараз. Ми почали творити українське військо. Переорієнтовували офіцерський та генеральський склад, який давав присягу СРСР, щоб вони дали присягу Україні. І ми це зробили. Я ціню, що офіцери та генерали склали присягу та щиро почали служити Україні», – сказав Кравчук.

Разом з тим, за його словами, за всі 26 років влада в Україні не позбулась дуалізму, а сама система є хибною, адже не відповідає інтересам суспільства.

«Пригадуються найбільше труднощі, з якими довелося зіткнутися. Серед проблем – відсутність глибокого знання ситуації, відсутність фаховості серед тогочасної державної еліти. Не було готових кадрів, які б знали питання прав людини, демократії, знали як будувати систему влади. До речі, й досі маємо ті ж проблеми.

26 років минуло, а в центральних органах влади система дуалізму. Двовладдя постійно. Наша політична еліта виявилася нездатною запропонувати таку Конституцію, яка визначила б єдину центральну відповідальність за ситуацію в країні. А без цього ми не можемо завершити розбудову держави. Створили антикорупційні органи, а вони працювати не можуть. Яка причина? Бо вся система працює на одного господаря. Хто господар України? Президент, у нас за все береться. Але при цьому за Конституцією у нас парламентсько-президентська держава! Зберіться, скажіть: нам потрібна президентська держава. Проголосуйте. І будемо жити за президентської держави, не фактично, як зараз, а по закону. Але не можна жити і там, і там, і тут. Так не буває! Втім, еліта нездатна цього зробити», – зазначив перший президент України.

Популярні дописи з цього блогу

Как вывести пятна от мочи - эффективные способы

Очень неприятно, когда по тем или иным причинам на обивке дивана, матраце или ковре появляется пятно мочи. Это может быть проказа домашнего любимца или старания годовалого ребенка, которого отучают от подгузников, или же последствия другой ситуации.  Встает вопрос, как вывести пятна от мочи, чтобы исчезло неприятное загрязнение, а главное, чтобы не оставалось запаха. В случае с котятами и щенками запах создает огромные проблемы, ведь он едкий и неприятный, а для них это метка для продолжения непотребства. Если есть возможность оперативно постирать вещь, на которую попала моча, то проблема в подавляющем большинстве случаев проходит без следа. Следует выстирать одежду или пеленку согласно требованиям к материалам и все закончится так же быстро, как и началось. Проблемы могут начаться в том случае, если пятно уже успело высохнуть и образовать несмываемый солевой слой. Разговор же пойдет о ситуациях, когда стирка противопоказана или вовсе недоступна, когда моча попала на обивку дивана

Чи етично політичним повіям називати "політичнимі повіями" інших?

Депутат Вінницької обласної ради, голова ГО «Центр захисту журналістів», голова ГО «Антикорупційна спілка Вінниччини», голова профільної депутатської комісії по свободі слова Тетяна Редько оприлюднила свою е-декларацію про доходи, яка викликала цілу бурю емоцій у середовищі журналістів, громадських діячів, політиків. Річ у тім, що "Заслужений журналіст" Тетяна Редько – співзасновниця відомої у Вінниці газети «33 канал». Так от, виявляється, що статки пані Редько перевищують навіть статки багатьох вінницьких губернаторів, чиновників та бізнесменів, а справжнім журналістам такі «золоті гори» і не снились. Е-декларація «єдиної чесної журналістки» Певна річ, рахувати гроші у чужому гаманці – справа невдячна. Якщо це не стосується публічних людей, чиновників, судей, прокурорів, народних обранців різних рівнів. Слід зазначити, що із запровадженням е-декларацій у минулому році Тетяна Редько опублікувала на сайті власної газети блог, про те, які ненажери н

Українське Дунайське пароплавство переводить свій флот під прапор Словаччини

ПрАТ "Українське Дунайське пароплавство" (УДП) реалізує програму з переведення частини комерційного флоту під прапор Словаччини з тим, щоб зайти на ринок перевезення вантажів з/в порт Констанца. Про це повідомив в.о. голови правління судноплавної компанії Дмитро Чалий . "Пароплавство здійснює роботу з переведення флоту, який знаходиться в оперуванні, під прапор Словаччини, що дозволить уникнути обмежень "третього прапора" в портах Румунії. Це дасть можливість флоту пароплавства брати участь в перевезеннях з/на глибоководний порт Констанца, який сьогодні є одним з головних транспортних хабів у Східній Європі", – розповів Чалий. За його словами, це один із кроків, які робить УДП для якісного зростання вантажної бази. Ще одним потенційним джерелом збільшення перевезень є повернення традиційного вантажопотоку – залізорудної сировини (ЗРС) Полтавського ГЗК (маршрут Ізмаїл – австрійський Лінц), яке в 2012-2013 рр. становило до 40%